Wtorek, 11.12.2018, 03:09
Welcome Gość | RSS


NOBILIS LEGIONEM -LEGIA SZLACHETNA

File Catalog

Main » Files » My files

Letter RC to all members 22.02.2010-pol
25.02.2010, 07:08
 
Order Świętego Stanisława
Rada Regencyjna
W imieniu i na zlecenie Rady Regencyjnej pozdrawiam serdecznie Przeorów, Oficerów, Damy i Kawalerów Orderu Świętego Stanisława!
Rada Regencyjna wydała 9 lutego orzeczenie skierowane do Wielkiego Mistrza Jana Zbigniewa Potockiego (patrz załącznik w języku angielskim i polskim). W orzeczeniu tym Jan Zbigniew Potocki został wezwany do przestrzegania ustanowionej przez Juliusza Nowinę-Sokolnickiego Konstytucji Orderu Świętego Stanisława. W orzeczeniu tym określony został dziesięciodniowy termin, w ciągu którego Jan Zbigniew Potocki miał odwołać wszystkie swoje dekrety z Kalkowa-Godowa z roku 2009 oraz wszystkie nominacje, których wydanie nie było zgodne z zasadami Konstytucji. Ponieważ termin ten nie został przez niego dochowany i nie zastosował się on do tego wezwania, Rada Regencyjna postanowiła co następuje:
Jan Zbigniew Potocki zostaje odwołany z urzędu Wielkiego Mistrza Orderu Świętego Stanisława zgodnie z Konstytucjią Orderu Świętego Stanisława.
Aż do powołania nowej osoby Wielkiego Mistrza funkcje Wielkiego Mistrza sprawować będzie Rada Regencyjna. Członkowie Orderu Świętego Stanisława zwolnieni są z przysięgi i zobowiązań wobec Jana Zbigniewa Potockiego. Dekrety Wielkiego Mistrza, które wydane zostały w sposób nieprawidłowy, tracą swoją ważność.
Rada Regencyjna pragnie podkreślić, iż kroku tego dokonała w sposób przemyślany i nie pochopnie. Wydanie orzeczenia z dnia 9.2.2010 roku poprzedziły intensywne kontakty i rozmowy z członkami Orderu w Polsce oraz w innych krajach. W minionych sześciu miesiącach podejmowane były także wielokrotne próby nawiązania kontaktów z Janem Zbigniewem Potockim. Wszystkie listy i maile pozostawały jednak bez odpowiedzi. Co więcej przy jednoczesnym łamaniu Konstytucji przeprowadzane były samowolne nominacje do funkcji Gr. Mag. bez konsultacji i zezwolenia Rady Regencyjnej – zezwolenie takie byłoby jedyną słuszną drogą, przewidzianą przez Juliusza Nowinę-Sokolnickiego. O tego rodzaju działaniach informowano na stronie internetowej Wielkiego Mistrza.
Dążenie do prowadzenia Orderu tak, jak zamierzał to czynić Juliusz Nowina-Sokolnicki, który na nowo powołał Order do życia, nie tylko przestało być celem, ale poprzez świadome naruszanie reguł Orderu było udaremniane.
Wystąpienia publiczne i listy Wielkiego Mistrza przyczyniły się ponadto do znaczącej utraty poważania Orderu i do negatywnego oddźwięku w prasie.
Temu negatywnemu rozwojowi wypadków Rada Regencyjna nie mogła przyglądać się bezczynnie.
Rada Regencyjna pragnie jednocześnie podkreślić, iż serce Orderu ma swoje miejsce w Polsce. Damy i Kawalerowie Orderu w Polsce cieszą się szacunkiem międzynarodowych członków na całym świecie. W myśl Juliusza Nowiny-Sokolnickiego Order rozrósł się poza granice Polski i stał się Orderem międzynarodowym. Z tego powodu Rada Regencyjna postanowiła wydać wszelkie publikacje w języku polskim i angielskim.
Rada Regencyjna planuje wspólne spotkanie wszystkich Przeorów, Oficerów, Członków Grand Magistry i przedstawicieli wszystkich Przeoratów w celu omówienia i dyskusji ważnych zadan dla przyszłosci Orderu Świętego Stanisława.
Miejsce oraz termin spotkania Rada Regencyjna poda do wiadomości po tym, jak zapadnie odpowiednia decyzja.
Wspólnie z Damami i Kawalerami, Oficerami i Priorami Rada Regencyjna poprowadzi Order ku nowemu rozkwitowi i rozwojowi.
Z upoważnienia Rady Regencyjnej
Richard Vaughan Rowlands
Grand Legate Wiedeń, 22.2.2010
Zaakceptowane i zatwierdzone przez
Dr. Don Hunsacker II. m.p.
Thomas Lorant m.p.
Mike Michaelski Lt.Col. m.p.
Category: My files | Added by: Admin
Views: 904 | Downloads: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Site menu
Login form
Login:
Password:
 
Search 
Site friends

Constitution_ross_en

KOSS na FB

VIII Wielki Mistrz JNS

Statistics

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0