Wtorek, 23.10.2018, 00:01
Welcome Gość | RSS


NOBILIS LEGIONEM -LEGIA SZLACHETNA

Publisher

Main » Articles » My articles

Drugi list kaw. Kaczorowskiego
Szanowne Damy i Kawalerowie Orderu Św. Stanisława BM

Dalej skomentujmy Oświadczenie Rady Regencyjnej.

Należy także stwierdzić, że jeśli założymy , że te 26 głosów jakie przywieźli przedstawiciele Rady Regencyjnej na Konferencje były ważne (oświadczenie ).
To nie mieli się Oni czego obawiać - mogli przegłosować każde i dowolne zmiany do Konstytucji, lub obalić ją w całości i pozostać po staremu, czy nawet przegłosować nowego Wielkiego Mistrza wg swojej własnej woli i wybrać nowe, wg ich uznania, władze Orderu - nawet zgłaszając siebie jako głównych kandydatów to zarządzania Orderem lub nowym składem Rady Regencyjnej i Wielkiej Kapituły.
Wniosek jest taki ,że;
Rada Regencyjna miała więcej mandatów do głosowanie niż my.
Powyższe przemyślenia wskazują - że wyjaśnienie Loranta i Michalskiego ,że "..wszystko zostało ustalone..." - jest BEZZASADNE !!! i wprowadza przez nich (RR) zamierzony zamęt, że oni „Aniołowie Orderu” zostali stłamszeni w Polsce i ,że w wyniku protestu tak nie prawych działań ze strony Polskiej… – musieli opuścić Konferencję.
Tak naprawdę nie zadali sobie w ogóle trudu – aby porozmawiać z nami.
Wszystkie takie zmiany Rada Regencyjna mogła zrobić - ale nie zrobili, ponieważ DEMOKRACJA jest im tak obca i daleka - jak dla Barana podkowa. Nie potrzebują demokracji jak i Baran podkowy.
Nasz Legat Lorant nie zadał sobie żadnego wysiłku - aby przeanalizować sytuację w Gosach i ocenić swoje siły - wobec "wrogiego mu " elementu reprezentującego Polskie Ordery. Mógł zrobić co chciał i zamierzał – zamiast tego – stchórzył i uciekł z obrad pozostawiając swojego Wielkiego Mistrza Juliusza w obłoku zamętu, zdrady i obłudy.
Trzeba wyraźnie powiedzieć i wyjaśnić dla wszystkich w Orderze; Pan Tomasz Lorant , przedstawiciel Rady Regencyjnej - Po prostu stchórzył, zdradził ideały Orderu i uciekł z Konferencji.
Jego górnolotne kwieciste mowy , przedłużane dłużyznami zastanawiania się co powiedzieć - zaprzeczały faktom i intencjom Rady Regencyjnej.
Co więcej, wiemy teraz kto jest winny tego chaosu, że wciągu ostatnich 18-tu miesięcy Rada Regencyjna nie zrobiła nic aby połączyć Order, nie zorganizowała spotkania Wielkiej Kapituły na swoim podwórku w celu zalegalizowania swoich nie prawnych dekretów, nie ukonstytuowała nowych władz ( nawet własnych) w celu działania i zapobieganiu ekspansji Potockiego.
Lenistwo i bezwładność Rady Regencyjnej - doprowadziło ,do rozwoju i poszerzenia działania grupy Potockiego. Rada traciła pole bitwy cały czas aż do 26-go września roku Pańskiego, gdzie pokazała swoją niemoc w podejmowaniu decyzji. Obawa przed zmianami na lepsze - była tak silna ,że zgadzają się na oddanie walkowerem pola dla Potockiego, kosztem zjednoczenia Orderu i nas wszystkich. Zostaliśmy bezwolnie oddani samym sobie – bez jakiejkolwiek światowej i europejskiej wspólnoty. Ale nasze Polskie działania w celu zjednoczenia Orderu były odrzucone.
Mam nadzieję, że wszyscy członkowie Orderu widzą to i nie tylko w naszym Kraju ale i za granicą i ocenią sytuację w sposób rzetelny i prawidłowy - i że wkrótce zdelegalizuję Radę Regencyjną – wypowiadając jej posłuszeństwo, która przez ten okres swojego działania , tak naprawdę pomogła Potockiemu umocnić się na swoich pozycjach i zdradziła swoich członków.
Tomasz Lorant przez cały czas podpierał się Juliuszem, aby zabłyszczeć w blasku starego Mistrza.
Ale mogę wam powiedzieć, że jak w Wiedniu zbierał pieniądze na biedną wdowę Avril, tak teraz 26-go września’10 zapomniał zbierać pieniądze, ani nie dał żadnych datków ze swoich i europejskich przeoratów - na grób swojego "ukochanego" mistrza Juliusza, którego rocznica pochówku w Kalkowie właśnie się zbliża.
Więcej, nawet nie chciał pojechać na grób swojego ukochanego Mistrza ( była zorganizowana wycieczka – i o takim zamiarze było powiadomiony na 1 ½ miesiąc przed tym zdarzeniem).
Kiedy następnym razem „przyjaciel” Wielkiego Mistrza Juliusza będzie miał okazję odwiedzić jego grób?
Prawdopodobnie już nigdy ,a mimo to nie chciał pojechać. O czym to świadczy Damy i Kawalerowie? – O obłudzie Regenta Loranta. O obłudzie !
Tomaszu Lorant !! - Wielki Legacie Rady Regencyjnej!! - wstydź się za swoje uczynki - bo dawno zapomniałeś o Mistrzu swoim, powtarzasz frazesy o miłości, zaufaniu i woli kontynuowania idei Wielkiego Mistrza Juliusza - a tak na prawdę - czynisz ciemność wielką, zamęt, obłudę i chaos w Orderze. Trzymasz się swojego stołka – bo chcesz kontrolować Order, Europę i resztę światowych Przeoratów.
Mogłeś zrobić to TERAZ wg swojej woli – glosując za Orderem i naprawić błędy Rady Regencyjnej. Wolałeś jednak wrócić do ciemności.
Twoje osobiste ambicje nie zgadzają się z potrzebami zmian dla Orderu i ani Ty, ani nikt z twojej wspaniałej Rady nie ma ochoty i nie jest władny uczynić lepiej dla Orderu. W momencie próby zjednoczenia Orderu, zorganizowanej głownie z woli nas, Polaków – odwróciłeś się od Orderu.
Życie pokaże, że byłeś Judaszem Orderu, niewierny Tomaszu.
Każdy to zobaczy wkrótce- bo Prawda nie da się ukryć.

Z poszanowaniem i respektem dla wszystkich Dam i Kawalerów

Orderu Świętego Stanisława BM

Walter Kaczorowski

Category: My articles | Added by: Publisher (27.09.2010)
Views: 1218 | Comments: 2 | Rating: 0.0/0
Total comments: 2
2  
Bylem na tej Konfenrencji widzialem i slyszalem. Nie szkoda nam naszej gigantycznej pracy wlozonej na doprowadzeniem do Konferencji, ktora zostala zorganizowana przez Polakow, SZKODA NAM WIELKIEJ SZANSY JAKA BYLA DO WYKORZYSTANIA ABY ORDER byl jeden. Odpowiedzialnosc za taka sytuacje ponosi delegacja RR

1  
Myślę,że tym listem Walter zasłużył sobie na oklaski...

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Site menu
Login form
Login:
Password:
 
Search 
Site friends

Constitution_ross_en

KOSS na FB

VIII Wielki Mistrz JNS

Statistics

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0