Poniedziałek, 22.10.2018, 23:38
Welcome Gość | RSS


NOBILIS LEGIONEM -LEGIA SZLACHETNA

Publisher

Main » Articles » My articles

List z Londynu
Drodzy Przyjaciele

Serwis inwestytury i konferencyjne 10 kwietnia 2010

Po śmierci naszego umiłowanego Wielkiego Mistrza Count Juliusz Nowina Sokolnicki sierpniu ubiegłego roku doszło do wielu problemów w Orderze. Z wielką przezornością Juliusz, wydał dekret Rady Regencyjnej, która nadal będzie w funkcjonować przez sześć lat. Miało to na celu uniknięcie wszelkich istotnych zmian w organizacji, podczas gdy nowy mistrz zapoznał się ze statutem itp.

Niestety, Jan Potocki, mniej niż w godzinę po pochowania prochów Juliusza ", rozwiązał Radę Regencyjną i powołał własnych ludzi do Regencyjnej Rady. Od tego czasu odkryliśmy, że Jan Potocki nie może być odpowiednią osobą na Wielkiego Mistrza naszego ukochanego Orderu. Rozumiem, że teraz zaistniał "Prywatny Order św. Stanisława”.

Rada Regencyjna potwierdziła ważność naszej inwestytury 10 kwietnia w Londynie gdzie będą wydawane świadectwa tymczasowych, dopóki sytuacja nie zostanie rozwiązana.

Mam nadzieję, że będzie można uczestniczyć razem z tymi z nas, którzy zdecydowali się w dalszym ciągu kontynuować ideały Orderu , którym Juliusz poświęcił 30 lat swego życia.

Należy jednak mieć świadomość, że Jan Potocki wydał dekret, że "wszyscy członkowie / osoby/, które popierają z Radę Regencyjną zostanie usunięte z Orderu". Z osobistego punktu widzenia mam zamiar nadal wspierać Radę Regencyjną i znam wielu innych, którzy czują to samo, zarówno w kraju jak i za granicą. Nie chcę być częścią organizacji w której nie ma honoru i sprawiedliwości.

Jest możliwe, że być może będziemy w stanie zorganizować spotkanie z Rady Regencyjnej w VSC przed wyjściem do Kościoła, na której będzie można odpowiedzieć na inne pytania.

Z poważaniem, W imieniu Orderu
Dame Mervyn Redding,
Wielki Przeor Wielkiej Brytanii
Category: My articles | Added by: Admin (13.03.2010)
Views: 487 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Site menu
Login form
Login:
Password:
 
Search 
Site friends

Constitution_ross_en

KOSS na FB

VIII Wielki Mistrz JNS

Statistics

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0